Výborné výsledky slovenských tímov na majstrovstvách Európy

03.10.2023

Z majstrovstiev Európy (OEC) z maďarského Székesfeherváru si priniesli Slovenky doteraz najlepšie výsledky v našej 12 ročnej histórii. V prvom rade, Saša Vavrová so sučkou Yasi (Jazz Dancer Lubinov Slovakia) obsadila prvú priečku v divízii heelwork a odniesla si titul majsterky Európy. V divízii freestyle sa podarili hneď dve umiestnenia v TOP 10 - Monika Olšovská a Bambi na 5. mieste a Andrea Kohútová a Amir na 7. mieste. Dve finalistky Slovensko nemalo od roku 2014 (OEC Stuttgart), a tieto dva výsledky zabezpečili nášmu národnému tímu bronz v súťaži tímov. Ten sa tesne podaril a vďaka výbornému predvedeniu Petry Barborovej a Bazingy, ktorá však zostala kúsok za bránami finále. Petra Barborová štartovala vo freestyle s dvomi psíkmi (aj s trpasličím pinčom Frapym) a  je zároveň prvou Slovenkou, ktorá na jednom šampionáte štartovala v jednej divízii s dvomi psami. 

Popri nedeľnom finále sa odohrávala aj súťaž juniorov, kde mohli krajiny poslať zastúpenie 2 tímov do 16 rokov. Slovenským juniorkám sa podarilo obsadiť stupienky víťazov hneď dvakrát - Saška Mišková a Hero na druhom mieste, Eliška Nemčeková a Jeremi na treťom mieste. 

Tohoročných OEC sa zúčastnilo 21 krajín. Keďže išlo o otvorenú súťaž, nechýbali reprezentácie mimo Európu - napríklad tímy z Izraela a Japonska.